Tésztához:
10 dkg Rama margarin
30 dkg liszt
10 dkg cukor
fél csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 tojás
Vaníliás krémhez:
10 dkg Rama margarin
1 csomag (főzős) vaníliás pudingpor
3 dl tej
15 dkg porcukor
Almás krémhez
1 kg alma- reszelve
kb. (ízlés szerint) 10 dkg cukor,
kevés fahéj
A tészta alapanyagait kevés tejjel jól összegyúrjuk
három egyforma lapot sütünk belőle.
(ne nyújtsuk túl vastagra, mert a sütőpor még emel rajta majd)
A vaníliás krémhez, a pudingot megfőzzük a tejjel,
még melegen hozzákeverjük a margarint és a porcukrot.
Az almát megpucoljuk, lereszeljük,
fahéjjal és a porcukorral ízesítjük és puhára dinszteljük.
A két krémet kihűtjük, majd összerakjuk a sütinket:
1.lap- almás krém
2. lap- vaníliás krém
3. lap- tetejére porcukor
hagyjuk megpuhulni a sütemény és fogyasztható
Egy sütemény, amit nem lehet elrontani
Kevesebb almából is finom
Nedves és száraz összetevőket külön-külön összevegyítjük, majd a kettőt összekeverjük. Legalább fél órát állni hagyjuk. 160-170 fokon 40-45 perc.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A banánkenyér valamennyi hozzávalóját a csokoládé kivételével összeturmixoljuk. Hozzáforgatjuk a pasztillákat. Sütőpapírral bélelt 12 x 22 centis formába töltjük és 175 fokos sütőb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
20 dkg cukrot, 5 dkg margarint, 1 egész tojást és 2 ek. mézet habosra keverünk. 30 dkg lisztben elkeverünk 1 sütőport és a mézes masszához adjuk, majd 2 dl tejjel hígítjuk. Zsír...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű