Tésztához:
10 dkg Rama margarin
30 dkg liszt
10 dkg cukor
fél csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 tojás
Vaníliás krémhez:
10 dkg Rama margarin
1 csomag (főzős) vaníliás pudingpor
3 dl tej
15 dkg porcukor
Almás krémhez
1 kg alma- reszelve
kb. (ízlés szerint) 10 dkg cukor,
kevés fahéj
A tészta alapanyagait kevés tejjel jól összegyúrjuk
három egyforma lapot sütünk belőle.
(ne nyújtsuk túl vastagra, mert a sütőpor még emel rajta majd)
A vaníliás krémhez, a pudingot megfőzzük a tejjel,
még melegen hozzákeverjük a margarint és a porcukrot.
Az almát megpucoljuk, lereszeljük,
fahéjjal és a porcukorral ízesítjük és puhára dinszteljük.
A két krémet kihűtjük, majd összerakjuk a sütinket:
1.lap- almás krém
2. lap- vaníliás krém
3. lap- tetejére porcukor
hagyjuk megpuhulni a sütemény és fogyasztható
Egy sütemény, amit nem lehet elrontani
Kevesebb almából is finom
Az élesztőt a tejben felfuttatom. A liszthez hozzáadom a cukrot, a sót, és a vajjal finoman elmorzsolom. A tojást a sárgákkal és az élesztővel elhabarom, majd a morzsához adom, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Tészta: A lisztet, vajat, szalalkálit összemorzsolni, a tojással, tejjel összedolgozni. 4 cipót kell formázni az adagból. Egyenként nagy tepsi méretűre nyújtani, aranyszínűre sütn...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összekeverjük a hozzávalókat, tésztát gyúrunk belőle. Szép vékonyra nyújtjuk és kiszaggatjuk. Mérsékelt sütőben sütjük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű