Hozzávalók:
25 dkg margarin
50 dkg liszt
2 db tojás sárgája
1 kis doboz tejföl
1 db élesztő
kevés őrölt bors
só (kb. 3 teáskanál)
A hozzávalókat összegyúrni, ha lágy, egy kevés lisztet hozzátenni.
Ujjnyi vastagra kinyújtani, tetejét kés élével megkockázni (nagyon ne nyomjuk rá). Ebből az adagból kb. 113 pogácsa lesz.
Kiszaggatni, tepsibe tenni (nem kell megkenni) és a lábasra tesszük, konyharuhával letakarjuk, egy óra hosszat kelesztjük.
Megkenjük 1 db felvert tojással, reszelt sajtot, szezámmagot, mákot vagy 1-1 szem mandulát/diót teszünk rá.
Előmelegített (gázsütő 3-as fokozat, villanysütő 150 C) sütőbe tesszük, 10 perc múlva a hőt növeljük (gáz: 5-6-os fokozat, villany: 200 C) kb. fél órát sütjük.
A tepsiben hagyjuk állni 10 percig, utána tálba szedjük (legjobb a fedeles kelesztő tál) lefedjük (nylon-nal).
Mielőtt összeállítjuk a tésztát, kb. öt literes lábasban vizet teszünk fel melegedni, ha már forró, a fedőt fordítva rátesszük.
A lisztet, a 18 dkg reszelt sajtot, a Ramát, a 2 db tojássárgát, az 1 ek. tejfölt és az 1 dkg élesztőt szétmorzsoljuk. Egy kevés sót adunk hozzá és összegyúrjuk. Lépés 2 Kétszer...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összeállítottam a tésztát, mindent a hűtőből vettem ki, hideg hozzávalókkal dolgoztam. A tejfölt egy nagyon picit meglangyosítottam, majd egy tk. cukorral elkevertem és belemorzsol...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes