Hozzávalók: tésztájához: kb 1 kg liszt,2 tojás(ha kicsik,akkor 3) 1 élesztő,3-4 dl tej,kb 1 dl olaj,cukor(élesztő futtatásához) só (nem árt jól megsózni)
Elkészítés:
Ezt összekeverjük és kelesztjük kb fél órát.
Közben 1 kis fej hagymát nagyon apró kockákra vágunk,olajon megfuttatjuk,ha összesett és puha már,levesszük a tűzről és pirospaprikával meghintjük,nem baj ha bőséges,az adja a tészta színét.
A megkelt tésztát két részre osztjuk, egyik felébe tesszük a hagymás cuccot. Kis gömböcöket formázunk,1 gömböc piros,rá 1 gömböc fehér(kb nagyobb diónyiak) és 1-1 ilyen dupla gombócot kinyújtunk és kifli formára egybetekerünk,izlés szerint töltjük(én is 1 szál virslit félbe vágok majd hosszában még negyedelem majd)tetejüket kicsit sós vizzel megkenjük, és 180 fokon kb 10 percet sütjük kivajazott tepsiben,tűpróba.Letakarva tartjuk,isteni finomra puhul.
A tésztát sós, olajos vízben főzd ki, majd szűrd le. A felkarikázott kolbászt a felcsíkozott sonkával kevés olajon futtasd meg egy serpenyőben, és add hozzá az apróra vágott hagymá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Annyi vizet adunk hozzá amennyitől szépen összeáll . 8 részre osztjuk kör alakúra nyújtjuk , száraz forró serpenyőben 1 percig sütjük mindkét felét.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megtisztítjuk, a hagymát apróra vágjuk, a répát lereszeljük, a zellert vékonyan felkarikázzuk, fokhagymát megroppantjuk a kés lapjával és finomra vágjuk. Olajon a ha...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes