35 dkg kenyér/kifli/zsemle
50 dkg gyümölcs
3 tojás
3 dl tej
3 ek cukor
7 dkg vaj
A kenyeret/kiflit/zsemlét felvágjuk kisebb darabokra.
A tojássárgákat a cukorral habosra keverjük, majd beleöntjük a tejet is.
A keveréket ráönjük a kenyérre/kiflire/zsemlére.
Egy magas tűzálló tálat kivajazunk, belerakjuk a kenyér/kifli/zsemle felét, rácsipegetjük a vaj felét, rátesszük a gyümölcsöt, rá a kenyér/kifli/zsömle felét, majd a vajat.
180 fokon 20 percig sütjük, miközben a fehérjét 3 ek porcukorral kemény habbá verjük. Ráhalmozzuk a már megsült tésztára, majd addig sütjük, míg meg nem pirul a hab.
A tejben az élesztőt felfuttatjuk. A lisztbe beletesszük a tojásokat, sót, kefírt, majd az élesztős tejet is. Jól összedolgozzuk, és duplájára kelesztjük Forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés menete: A lisztet a tojással, a cukorral, a sóval és a tejjel keverd simára. Ha túl sűrűnek találod a tésztát, egy kis szódavízzel hígíts rajta, ettől lazább lesz az ál...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A burgonyát héjában megfőzzük, leszűröm, meghámozom, és még melegen áttöröm. Egy tálcára terítve hagyom kihűlni. Egy keverőtálban összegyúrom a liszttel, tojással, zsírral és a sóv...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű