Hozzávalók (családnak):
4 tojás
1 marék friss petrezselyem
pici só, esetleg pici fehér bors
2-3 evőkanál vaj (tejmentes diétán levőknek pl. liga margarin)
A tojásokat főzzük keményre egy fazékban. Érdemes hideg vízbe helyezni a tojásokat, és lassan felforralni a vizet, mert így biztos, hogy nem pattan meg a héja. Hámozzuk meg a megfőtt tojásokat, majd tegyük az aprítógépbe, mehet hozzá a só, bors és a petrezselyem, majd a vaj. Turmixoljuk össze. (Persze villával is szétnyomkodhatjuk, édesanyám aprítógép híján nekünk is még így készítette. :)
Kenhetjük is a kenyeret, nagyon finom, lágy állagú tojáskrémet kapunk így.
A műanyag kiszúróval szúrjuk ki a kenyeret, a felvágottat és a sajtot is .Díszítsük ízlés szerint zöldséggel, majonézzel, mustárral...
Elkészítési idő: 10 p Nehézség: Könnyű
A főtt krumplit jó alaposan összenyomjuk, majd sózzuk, fokhagymával ízesítjük, belerakjuk a tojás sárgáját és az olíva olajjal alaposan kikeverjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes