2 tojást + 2 teáskanál lisztet* + csipet só/vagy édesítő (attól függően, hogy édesen vagy sósan szeretnénk fogyasztani) kikeverünk és kisütjük, mint a palacsintát.
Így egyáltalán nem lesz tojás íze, és sokkal inkább emlékeztet a palacsinta vagy a tortilla tésztára.
A tojást,a tejet és a sót összekeverjük,utána adagoljuk hozzá a lisztet,amíg sűrű tésztát kapunk. Végül a szódát adjuk hozzá, amíg jó híg palacsinta tésztát kapunk. Palacsintasüt...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A főtt krumplit jó alaposan összenyomjuk, majd sózzuk, fokhagymával ízesítjük, belerakjuk a tojás sárgáját és az olíva olajjal alaposan kikeverjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A meghámozott, kockákra vágott krumplit megfőzöm sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és átnyomom krumplinyomón /ha v. kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű