50 dkg liszt,
csipet só,
2 tojás sárgája ,
4 evőkanál cukor,
2,5 dl tej,
3 dkg élesztő vagy szárított élesztő 1 zacsi,
10 dkg olvasztott vaj.
Lisztet,sót összekeverni,tojás sárgát belekeverni,élesztőt is és végül a vajat.Az élesztőt nem futattam fel.Ha kell esetleg liszt vagy tej,akkor pótolni.Keleszteni kell langyos helyen duplájára. Ha megkelt nyujtani kb 1 cm vastagra, 10x10 cm-es négyzeteket vágni, lekvárt bele, felcsavarni, végeit összenyomkodni. Tepsibe rakom egymás mellé szorosan, kelesztem még egy 20-30 percet, lekenem tojással és mehet az előmelegített sütőbe, 180fok.
: A lisztet dagasztótálba szitáljuk, közepébe mélyedést csinálunk és beletöltjük a langyos tejet meg a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és hagyjuk felfutni. Ezután hozzáadjuk a t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt kis langyos tejben felfuttatjuk. Kelesztőtálba öntjük a lisztet, hozzáadjuk a többi hozzávalót, a megkelt kovászt, és a vajat. Sima, ruganyos tésztát dagasztunk, le...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű