90 dkg liszt ,
25 dkg ráma ,
12,5 dkg zsír ,
10 dkg porcukor ,
2,5 dkg élesztő ,
2 tojássárga ,
1 dkg só ,
1 dl hideg tejszin ,
kb 2 dl hideg víz ,
1 tojás a kenéshez .
Előbb a tölteléket kell elkészíteni , hogy legyen ideje kihűlni .
Töltelék :
70 dkg dió vagy mák ,
50 dkg cukor ,
15 dkg zsemlemorzsa ,
1/2 dl víz , mazsola , fahéj , citromhéj , szegfüszeg .
A vizet a cukorral felforralni és utána ráönteni a többi hozzávalókat . 6 x 27 dkg adagnak kell kijönni mind a tészta mind a tölteléknek . Nem kell futtatni az élesztőt csak belemorzsolni a lisztbe . Összegyúrni és pihentetni majd kinyújtani és tölteni . Megkenni tojássárgával , és ha megszárad akkor a tojás fehérjével . Másnapig hideg helyre tenni nem hűtőbe . Jól megszurkálni a tepsi aljáig tetején és az oldalán . Másnap 180 fokon 30 perc sütés
A sütőt előmelegítjük 180 fokra (nem légkeverés!). Kivajazzuk-lisztezzük a tepsit. A tojássárgákat szétválasztjuk a fehérjétől. A sárgákat a cukorral fehéredésig keve...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Tészta: A tejben felolvasztom a zsírt. Ha már nem túl meleg a tej, beleteszem a cukrot, majd az élesztőt belemorzsolom és hagyom felfutni. A liszthez hozzáadom a sót, majd hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű