Tészta
60 dkg liszt
20 dkg zsír
20 dkg cukor
1 darab sütőpor
késhegynyi szódabikarbóna
2 darab tojássárgája
2 dl tejföl
pici tej
Töltelék
40 dkg darált mák
1 ½ dl víz
20 dkg cukor
1 üveg házi szilvalekvár
Máz
3 evőkanál cukor
4 evőkanál kakaópor
1 dl víz
5 dkg vaj
Tészta:
A hozzávalók sorrendjében tésztát gyúrok, majd 4 lapra szedem szét és kinyújtom őket.
Töltelék:
A vízzel és a cukorral szirupot főzök, majd lehúzom a tűzről és abba keverem a darált mákot, nem főzöm!
Máz:
A hozzávalókból szirupot főzök, lehúzom a tűzről és abba keverem a vajat, hogy szép fényt adjon neki.
Összeállítás:
A kizsírozott tepsibe rakok egy tészta lapot, majd megkenem szilvalekvárral, utána jön a mák, addig, amíg el nem fogynak a hozzávalók, a tetejére csak a tészta kerüljön. Légkeveréses sütőben 160 fokon 40 percig sütöm. Ha kihűlt leöntöm a csoki mázzal.
A kekszet és a diót daráld le, rakd egy tálba, és adj hozzá annyi lekvárt, hogy jól formázható masszát kapj. Tedd körülbelül egy órára a hűtőbe, majd pihentetés után formázz belől...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból lágy tésztát dagasztunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze gyúrni és hűtőben pihentetni 1-2 órát. Kézzel gyúrtam szét a sutopapiron a tetejére szilva és pici cukor. A széleket kicsit vissza hajtottam. 175 fokon kb. 40 perc sütés.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű