Tészta:
20 dkg cukor
15 dkg liszt
1 dl tej
4 db tojás
fél csomag sütőpor
2 db 3 in 1 kávé
1 dl étolaj
Krémhez:
2 csomag karmell ízű pudingpor
5 dl tej
20 dkg Rama
15 dkg porcukor
Tetejére
4 dl tejszínhab
Elkészítés:
A hozzávalókból piskótatésztát készítünk, közepes méretű tepsibe öntjük és 180 fokon megsütjük.
A pudingporból félre teszünk 2 teáskanálnyit.
A krémhez a többi pudingot a tejben megfőzzük, majd kihűtjük. A Ramát a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a pudingot és a kihűlt tészta tetejére simítjuk.
A tejszínt felverjük, a krémre kenjük, de nem kell nagyon elsimítani.
Két teáskanál karamell pudingot 3 teáskanál cukorral, 2 teáskanál étolajjal és kb 1-1.5 dl vízzel felfőzünk.
A tejszínre csurgatjuk és egy villa segítségével belecirógatjuk a habba, hogy szép márványmintás legyen.
A hozzávalókat sűrűre főzzük, ha kész 1 Ramát belekeverünk.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Ez egy keksz, nincs agyonbonyolítva, szinte még el sem kezded, és már a sütőben pirul. A vajat vedd rá, hogy könnyen alakítható legyen, majd keverd benne simára a cukrot. A lisztet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lágyabb kelt tésztát gyúrni, duplájára keleszteni (1 óra).Lisztes deszkán 1,5 cm-re kinyújtani.Krém hozzávalóit el keverni,és meg kenni vele a tésztát.Feltekerni mint a piskóta tek...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes