Hozzávalók
2 tojás
25 dkg liszt
2,5 dl tej
1 csomag sütőpor
16 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
10 dkg margarin
1 üveg meggybefőtt
2 evőkanál kakaópor
kevés só
A krémhez:
4 dl meggybefőttlé (vízzel pótoljuk)
15 dkg cukor
2 csomag vaníliás pudingpor
20 dkg margarin
csokimáz, a tetejére
Elkészítés
A tojásokat a cukorral, vaníliás cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a puha margarint, lisztet, sütőport, sót, tejet. Kidolgozzuk, kétfelé osztjuk, és az egyik felébe kakaót teszünk.
Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük, váltakozva, hogy márványos tésztát kapjunk. A tetejére szórjuk a lecsöpögtetett meggyet, és előmelegített sütőben 25-30 perc alatt 180 °C-fokon megsütjük. A meggylében a cukorral megfőzzük a pudingokat.
Ha kihűlt, belekeverjük a puha vajat, és összedolgozzuk.
A kihűlt piskóta tetejére kenjük a pudingos masszát, a legtetejére csokimáz kerül.
Egy nagyobb lábosban felolvasztottam a zsírt, hozzáadtam a cukrot, a reszelt almát a levével együtt. A tojások sárgáit is belekevertem, fahéjjal ízesítettem. Hozzáadtam a sütőpo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük egy tálban. Forró olajba beleszaggatjuk a tésztát. Tetejére porcukrot szórunk és lekvárral tálaljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összekutyulod golyókat csinálsz belőle vagy lapítottat vagy hosszút, ahogy kedved van ha akarod, beforgatod zsemlemorzsába vagy ilyesmibe forró olajban kisütöd
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű