20 dkg cukor,
15 dkg margarin
3 vaníliás cukor,
9 tojás,
1 liter tej
9 kanál liszt.
A cukrokat, a margarinnal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a 9 tojás sárgáját, a lisztet, a tejet végül a habbá vert tojások fehérjét. Forró sütőben 10 percig magas hőfokon sütjük utána közepes hőmérsékleten kb. 40 percig.
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 2 részre osztjuk.25*40 cm tepsibe 1 réteg, rá a lekvár és a töltelék majd a lap második fele.Tojással kenni. Alul-felül sütés 180 fok
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almát lereszelem, összekeverem a cukorral, és állni hagyom fél órát.......... Kinyomkodom a levét nagyjából, belekeverem a fahéjat, és a diót. A tészta hozzávalóit összegyúr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrom és félreteszem pihenni amíg a tölteléket elkészítem. A tejet a cukorral összemelegítem ,majd beleöntöm a mákot és a búzadarát és kevergetve 2-3 pe...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű