fél kiló liszt, 1 db tojás, só , 30dkg zsír, pici tej élesztő cukor 1 kávés kanál.2 dcl tejföl.
barack lekvár dió cukor.
egy tálba beleöntjük a lisztet abba pici sót, aztán a zsírt tejfőlt tojást, és a megfutatott élesztőt. jól összedolgozzuk ha kemény a tészta akkor langyos tejet öntünk hozzá. adjuk kb? 1 órát pihentetni ,utána 3 részre osztjuk a tésztát mindegyiket külön-külön kinyújtom az első lapot tepsibe helyezem arra rákenek lekvárt és a cukrozott diót ,utána megint tészta és megint a lekvár cukrozott dió végén a harmadik lap amit tojás fehérjével bekenek és villával megszurkálom. 180 fokon előmelegített sütőbe 3/ órát sütöm tetejére csokimáz kerül.
A tésztához valókat összegyúrjuk, két cipóba vágjuk és egy éjszakán keresztül hűtőben tároljuk. Másnap kivajazott, kilisztezett tepsibe reszeljük az egyik cipót (nagy lyukú reszelő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva, ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tészta: Egy fém tálba tegyük bele a margarint, a mézet, a porcukrot, és a kissé felvert egész tojásokat, majd vízgőz fölött, állandó kevergetés mellett olvasszuk fel. Amikor tel...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz