Görög saláta! 1-db kígyó uborka, 1-db vitamin paprika, 6-szem közepes paradicsom, kis üveg- olíva bogyó, 15-20-dk feta sajt, kevés fehér bors, két evő-kanál olíva olaj!
A salátának valókat folyó víz alatt megmosom, jól lecsepegtetem, és külön-külön felkockázom! Egy magasabb üveg tálba, sorjában mindenből rakok egy sort, a felkockázott feta sajttal együtt, és az olíva bogyót minden sornál párszemet közzé dobok, de közben enyhén borsot is szórok, és párcsepp olíva olajat a sorok közzé csepegtetek, és a végén, a megmaradt feta sajttal és az olíva bogyóval díszítem! Majd letakarva 1-óra hosszára hűtőbe rakom tálalásig!
Általában a salátákat sültek, húsok mellé szoktam készíteni, ezért célszerű, hogy azt előbb elkészítsem, mi után elkezdem a sütést, főzést, és ha mindennel kész vagyok, tálalásra kész!
A tojásokat megfőzzük. A medvehagymát apróra vágjuk. A vajból, tejből, lisztből sűrű besamelt főzünk. A tojásokat kettévágjuk, sárgájukat kivesszük és szitán vagy szűrőn áttörjük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát felkockázom, megdinsztelem. A gombát vékony szeletekre vágom, majd a hagymához adom. Megfűszerezem és megvárom, hogy az összes levét elforrja. Hozzáadom a paradicsomot és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű