két-liter finom fajta tej, 2-cs Vanillincukor, pici só, 20-db-tojás, 20-dk-kristálycukor! (esetleg mazsola) de kihagyható!
A tejet felrakom egy olyan edénybe, ami nem kozmál le, egy tálba feltöröm a tojásokat, és hozzá öntöm a tejhez, kissé sózom, hozzá adom a cukrot, a Vanillincukrot is, és óvatosan kevergetem, közben fel fő, de folyamatosan kevergetem, egészen addig, amíg készre nem fő! Amikor már össze főtt, leszűröm egy olyan konyha,kendőben, ami alkalmas rá, jól lecsurgatom úgy, hogy a konyha kendőt összefogom, és közben henger alakúra formálom, de óvatosan, mert nagyon forró vigyázok arra, össze ne égessem magam! Majd hagyom ki hűlni, általában ezt ünnep napokon Húsvétkor szoktam készíteni, és előtte való nap, másnapra teljesen ki hűl, és szeletelhető, sonkával fogyasztható! 35-40-perc alatt elkészül, de még nem tálalható! Ha mazsolával készítem, akkor menet közben hozzá adom, és együtt főzöm!
Ezt az ételt ünnep napokon szoktuk leginkább készíteni, de bármikor elkészíthető egyébként
A rumot forraljuk fel, hogy az alkohol elpárologjon belőle, majd a mazsolát áztassuk be a rumba. 1 jó órát hagyjuk benne ázni, de még jobb ha mindezt egy egész éjszakán át tesszük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Eloszor elkeszitjuk a fasirtokat. A daralt hushoz adunk sot,borsot izles szerint, es a villaval felvert tojast. Jol osszegyurjuk es kissebb gombocokat formazunk. A fasirt gomboc...
Elkészítési idő: 2 ora Nehézség: Közepes
A krumplit melegen összetörjük az olajjal. Mikor kihűlt, hozzáadjuk a tojás, búzadarát, sót, lisztet. Összegyúrjuk, formázzuk, sós vízben kifőzzük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű