5-6 szem sárgabarack, 2 dkg vaj, 5 dkg vaníliás cukor, őrölt fahéj ízlés szerint, 1 ek étkezési keményítő, 1-1,5 dl tejföl
1. A barackokat forró vízbe pottyantom pár percre, hogy a héját könnyedén le tudjam róla húzni.
2. A vajat kis lángon megolvasztom és a cukrot karamellizálom rajta.
3. Ráteszem a barackot, megkeverem és felöntöm annyi vízzel, amennyi jólesik.
4. Megfahéjazom.
5. Egyet rottyantok rajta, majd összeturmixolom botmixerrel.
6. A keményítőt simára keverem a tejföllel, és ezzel sűrítem be a levest.
7. Még egyet forralok rajta, kihűtöm, hűtve tálalom.
8. Tetejére tejszínhab.
A vizet a sóval és a kókuszolajjal felforraljuk, majd ráöntjük az összekevert száraz anyagokra. Ha kihűlt 10 percre tegyük a hűtőbe. Miután megkeményedett, 2 fólia között nyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű