5 kg alma
60 dkg cukor
6 l víz
2 tk. citromsav
Az almát pucolom, magozom, majd annyi vízzel, ami épp ellepi, felteszem főni.
Ha puha, botmixerrel pépesítem, belerakom a cukrot, majd felöntöm a maradék vízzel és felforralom.
Hozzáadom a citromsavat és még 1-2 percig forralom, aztán forrón üvegekbe rakom és lezárom.
"Megágyazok" neki és a dunsztban hagyom kihűlni.
A gyömbért összeturmixolom, majd szitán átszűröm, hogy a szálai fent akadjanak. Összeturmixolom az almát is a cukorral, a vaníliamagokkal (eredetileg nem kerültek bele a magok, csa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
5 l víz 6 dcl 20% ecet 6 púpos evőkanál só 70 dkg kcukor babérlevél,bors,mustármag,koriander, minden hozzávalót nagy fazékba rakok hogy feltudjam főzni( mindig próbálom előre e...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ha felforrt az eper, hagyom kicsit állni és hozzá keverem a jól elkevert szénsavas vizet és zselatint. Majd a chia magot. Mehet üvegekbe. Automatázni: 90 fokon 30 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű