alma,
cukor,
citromsav
nátrium-benzoát
Az almákat megpucolom, kimagozom, majd annyi vízben, amennyi ellepi, felteszem főni.
Ha puha, összeturmixolom, majd lemérem az lé mennyiségét, kilónként fél kg cukrot hozzáadok és felforralom.
Jó fél órát kevergetve főzöm, majd hozzáadom a tartósítót, üvegekbe töltöm, és celofánnal, majd kupakkal lezárom. Száraz dunsztban hagyom kihűlni.
A szilvát 4-be vágni soronként cukrozni, az edényt 1 ek ecettel átöblíteni. sütőben 150-170 C-fokon 4-5 órát főzni. Igy nem fröcsköl, és nem kell kevergetni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés A meggyet kimagozzuk, megmossuk, a felét elektromos mixelővel pürésítjük, majd a maradék gyümölccsel vegyítjük. A cukrot - 2 evőkanál kivételével - hozzáadjuk és egy éj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megtisztijuk,ledaráljuk vagy apróra vágjuk.A sóval alaposan össze keverjük.Kis üvegekbe rakjuk jó alaposan tömjük meg,hogy a levegő kiszoruljon.Pici olajat tehetünk a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű