érett, fekete bodza
cukor
víz
dzsem tartósító
Elkészítés:
Az érett, fekete bodzát vízzel leöblítjük és leszemezzük. Egy kg gyümölcshöz 80 dkg cukorból 2 dl vízzel sűrű szirupot főzünk, belekeverjük a gyümölcsöt, és erős tűzön addig főzzük, amíg kissé sűrűsödni nem kezd.
Az eredeti recept szerint:forrón üvegekbe töltjük, lekötözzük és száraz gőzbe rakjuk.
DE ÉN ÍGY KÉSZÍTETTEM:
Összetörtem a rúdmixerrel és szitán átpasszíroztam, majd felforraltam, beleraktam a dzsem tartósítót, üvegekbe szedtem és kicsit fejtetőre állítottam majd pár perc múlva visszaállítottam. Kihűlés után mehet a spejzba.
Köhögés ellen nagyon jó kis "szer", rengeteg c- vitamin és flavonoidok vannak benne.
Nem kell automatázni!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felkockázott dinnyét a másik gyümölccsel együtt kevés vízben vagy almapektinnel (ami ugye folyadék nálam) feltesszük főni. (Az is jó, ha előbb becukrozzuk és fél óra múlva már leve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 db olyan nagy öklömnyi céklát hajastól megfőztem, ezután a 4 oldalú reszelőn a nagy lyukú almareszelő részén még melegen reszeltem ... egy lábosba tettem, öntöttem rá 1,5 dl vör...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű