25 dkg liszt
15 dkg vaj
20 dkg darált mandula vagy dió
10 dkg cukor
2 tojás
10 dkg egész mandula
csoki, piros színű lekvár
A lisztet a vajjal, cukorral, tojással és darált dióval összegyúrjuk. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, és kb. 10 cm-es csíkokra vágjuk. A csíkokat hosszú, keskeny „ujjformájúra” alakítjuk. Közepére bütyköt is formázzunk, késsel kis barázdákat húzzunk rá, hogy ezzel is élethűbb legyen.
Az ujjak végére egész mandulaszemeket nyomkodunk körömként. Az igazán bátrak - a még meghökkentőbb hatás érdekében - piros színű lekvárt is használhatnak ragasztóként.
A tésztát tojássárgájával megkenjük, majd előmelegített sütőbe helyezzük és 180 fokon készre sütjük.
A csokoládét felolvasszuk és kicsit hagyjuk visszahűlni. A száraz anyagokat, lisztet, kakaót és átszitált sütőport összekeverjük. A vajat tálba tesszük, hozzáadjuk a nádcukrot, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét felverjük. Egy másik tálban a tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral és a margarinnal, majd hozzákanalazzuk a lisztet. Ha összedolgoztuk a masszával, apránkén...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
barna lap, krém, piskóta, krém, barna lap, máz, majd ennek a tetejére csepegtetjük a következőt: 2 kanál kakaóport pár csepp vízzel sűrűre főzzük, és a mázra csepegtetjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű