1,25 kg szeder,
1 zacskó zselésítő por,(dzsemfix 3:1)
35 dkg cukor (vagy annak megfelelő édesítőszer=300g fruktóz vagy 25ml folyékony édesítő)
Az gyümölcsöt megmossuk, megtisztítjuk.
Összeturmixoljuk (én botmixerrel csináltam).
Az összeturmixolt gyümölcsöt leszűrjük, majd edénybe rakjuk, hozzáadjuk a zselésítő port, és a cukrot, majd forraljuk fel, állandó kevergetés mellet pár percig forraljuk, ezután rakjuk bele a kókuszreszeléket, forraljunk rajta még egyet és töltsük bele az üvegekbe, majd rögtön zárjuk le a tetejüket. 5 percre borítsuk fejtetőre, majd mehet be a spejzba.
Ha édesítővel készítjük, akkor cukorbetegek is fogyaszthatják, de a fruktózt vagy a folyékony édesítőt csak a forralás után tegyük bele.
Fogyókúra mellé is tökéletes "nasi".
5 l víz 6 dcl 20% ecet 6 púpos evőkanál só 70 dkg kcukor babérlevél,bors,mustármag,koriander, minden hozzávalót nagy fazékba rakok hogy feltudjam főzni( mindig próbálom előre e...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat meghámozzuk (paradicsomot nem kell), robotgéppel adagonként összevágjuk, vagy húsdarálón ledaráljuk. Egy nagy tálban 1 kg sóval jól elkeverjük, és 24 órát állni hagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokoládé kivételével turmixgépben krémesre keverem a hozzávalókat. Átszedem egy műanyag dobozba, olvasztott étcsokoládéból csíkokat húzok bele és mehet a fagyóba.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű