70 dkg finomliszt
3,5 dkg élesztő
2,5 dl langyos tej
4 evk. cukor
4 tojás sárgája
1 kupica narancspálinka
1 csipet só
1 narancs reszelt héja
8 dkg olvasztott vaj
Az élesztőt kevés cukros tejben felfuttatom, majd a kenyérsütő tartályába teszem a többi hozzávalóval együtt és alaposan kidolgoztatom.
A tésztát letakarva duplájára kelesztem, majd kinyújtom és fánkszaggatóval kiszaggatom.
Újra kelesztem (kb. 30 perc), aztán felmelegített olajban (ne legyen túl forró)lassan megsütöm.
Először a tetejével lefelé rakom az olajba, lefedem, amikor megsült, megfordítom és fedő nélkül készre sütöm.
Ebből lehet gesztenye pürét csinálni. Tálka aljára pár rózsa tejszínhabot nyomunk. Erre szórunk kb. 8-10 dkg reszelt gesztenyepürét. Tetejét is habrózsával díszítjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
1) a sütőt kapcsold be 175 fokra és vajazz ki egy kb. 25 cm -es tortaformát 2) az almákat hámozd meg, magozd ki, majd vágd fel vékony szeletkékre, majd azt is vágd ketté, és tedd b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Palacsinta: Kikeverjük a palacsintatésztát. Én 2 tojást alaposan felverek, picit sózom, öntök hozzá kb. 3 dl tejet, tovább verem, 1/2 dl szódavíz, csipet szódabikarbóna, pár csepp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű