3 dl kaukázusi kefir,
1 pohár tejföl,
2 kisebb kígyóuborka,
2 gerezd fokhagyma,
1 evőkanál frissen facsart citromlé (kihagyható),
só,
frissen őrölt fekete bors.
Gyaluljuk apróra az uborkát, törjük össze a két fokhagymát. Jól keverjük össze a kefirt, tejfölt. Adjuk hozzá a fokhagymát, a citromot, sót, borsot, végül a lecsöpögtetett uborkát. Az egészet keverjük össze, és kész, díszíthetjük pirospaprikával.
Összekever. Paprikákat megtisztít, kicsumáz, megtölt. Hűtőben tartva pár óra múlva fogyasztható. (Kár, hogy nincs több paprikám itthon :/).
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az ARC salátát (alma-répa-cékla) egy különleges, de mégis egyszerű saláta, mely nagyon egészséges. Reszeld le vékony csíkokra az almát, répát, céklát (a cékla befogja a kezet...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A húst felszeleteljük és olívaolajon megpirítjuk. Közben a burgonyát apróra vágjuk és a karfiollal együtt sós vízben megfőzzük. A póréhagymát és a paprikát megtisztítjuk, felsz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű