- 70 dkg liszt
- 1 tojás
- 1 cs instant élesztő
- 1 teás kanál rum aroma
- 1 kk só
- 3 evőkanál étolaj
- és kb 4dl cukros tej-ennek egy kevés részében futtatjuk az élesztőt-
Mindent összegyúrunk, akkor jó,ha kézre már nem ragad,könnyen alakítható.45 percig kelesztjük és három részre vágjuk. Tortasütő lap nagyságúra sodorjuk mind a három részt.
A lapra sütőpapírt vágunk,pici olajjal kenjük meg a lapot,hogy a sütőpapír megálljon.
A lapokat bármilyen töltelékkel kenhetjük : túró,dió,mogyoró krém. kakaó,fahéj stb
A bevagdosás következik,a közepére,hogy szabályos legyen poharat tettem,amit sütés előtt levettem. Csavarjuk és sütjük.200 fokon 45 percig sült.A sütőből való ki vétel előtt cukrozott tejjel locsoljuk,hogy száraz ne legyen. Majd konyharuhával letakarjuk. Porcukorral hintjük és kész
Videós segítség:http://www.youtube.com/watch?v=JPfynIBvOLY
35dkg annapanni liszt, 15dkg xilitr,13dkg laktmentes margarin,2db tojas, reszelt citromhej, vanilia aroma! Izles szerint lekvarral osszeragasztani! Magaban is "kutya" finom! 2 ora...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húsdarabokat gondosan meg kell tisztogatni, többször megmosni és a lábvégeket hosszában kettévágni. Jobban elaprózni nem érdemes, mert csontszilánkos lehet. A fület négyfelé, az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű