Tészta hozzávaló 16-24 darabhoz:
120 g Mascarpone vagy natur Philadelphia
120 g vaj
40 g kristálycukor
170 g simaliszt
1 csipet só
Diós töltelék:
40 g kristálycukor
25 g mazsola
40 g durvára tört dió
1 mokkáskanál kakaópor (a kakaó helyett fahéjat is tehet aki szereti)
baracklekvár a kenéshez
Csokoládés töltelék:
1 mokkáskanál kakaópor
40 g kristálycukor
30 g minimum 53%-os étcsokoládé
(+ 1 mokkáskanál fahéjat is tehet aki szereti)
olvasztott vaj a kenéshez
A kenéshez:
1 tojássárgája + pici tej
A krémsajtot a vajjal, cukorral habosra keverjük. Jobb ha géppel mert akkor nem olvad annyira a massza.
Ezt a vajas krémet a liszttel és sóval jól összegyúrjuk lisztezett gyúródeszkán. Folpackba csomagolva min. 1 órára a hűtőbe tesszük, de előző nap is elkészíthetjük.
Diós töltelékhez összekeverjük a cukrot, a kakaót, a mazsolát és a durvára vágott diót.
Csokoládés töltelékhez a kakaót a cukorot és a durvára vágott csokoládét összekeverjük.
A sütőt 180 fokra előmelegítjük.
A lehűtött tésztát kétfelé vesszük, az egyik felét visszatesszük a hűtőbe.
Másik feléből lisztezett deszkán 25-28 cm átmérőjű kört nyújtunk.
Ne ijedjünk meg ha kicsit a szélei törnek, lisztet használjunk a tetejére is nyújtás közben.
A kinyújtott tésztát megkenjük a lekvárral és eligazítjuk rajta a diós tölteléket, jól nyomkodjuk is rá.
Pizzavágóval kedvünk szerint 8 vagy 12 cikkre vágjuk, feltekerjük őket és sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk.
A másik tésztát is kinyújtjuk, olvasztott vajjal jól megkenjük és a csokoládés töltelékkel megszórjuk, majd rányomkodjuk. Szintén cikkekre vájuk, tekerjük.
A tetejüket 1 tojássárga és pici tej keverékével lekenjük, majd 180 fokon, 25-30 perc alatt készre sütjük.
A tepsiben hagyjuk kihűlni és csak utána tegyük tányérra, mert különben szétesik annyira puha!
A tojáshabot külön kell felverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A langyos tejet elkeverem egy tk cukorral, majd felfuttatom benne az élesztőt. A lisztet egy tálba szitálom, adok hozzá csipet sót, majd a tojást és az olajat. Utána a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.A kekszet keverőtálba öntjük, hozzáadjuk a kakaót, a cukrot, a rumot és annyi vizet, hogy gyúrható masszát kapjunk. 2.Egy másik tálban a margarint habosra keverjük a porcukorral...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű