(kb. 20x30 cm-es tepsihez)
- 20 dkg gyümölcs
- 25 dkg túró
- 20 dkg liszt
- fél cs. sütőpor (kb. 6 g)
- 10 dkg porcukor
- 12 dkg vaj
- 2 tojás
- 1,2 dl tej
- 1 cs. vaníliás cukor
- csipet só
Elkészítés:
1. A vaj felével vastagon kikenem a tepsit.
2. A lisztet összeszitálom a porcukorral, belekeverem a sütőport, a csipet sót, és az egyveleg felét a tepsibe szórom egyenletesen.
3. A túrót rámorzsolom a lisztes keverékre. Erre rászórom egyenletesen a kisebb darabokra vágott gyümölcsöt (melyet persze előtte megmostam, héját levettem). Majd a maradék lisztes egyveleget ráhintem a gyümölcsre.
4. A tojásokat felverem, összekeverem a tejjel, vaníliás cukorral és a maradék, megolvasztott langyos vajjal, és ezt a "cuccot" ráöntöm a sütemény tetejére.
5. Fél órát állni hagyom, majd 200 fokon kb. 30-35 percig sütöm (én légkeveréses sütőben szoktam az ilyen sütiket is, de lehet sima sütőben is sütni).
Kihűlve, enyhén porcukrozva, szeletelve tálalom.
Bármilyen gyümölccsel készíthetjük
A hozzávalókat szép sorjában összekeverjük, közepes méretű zsírozott lisztezett tepsibe öntjük, a tetejére valókat is kikeverjük, és evőkanállal rácsurgatjuk, majd elsimítjuk a tet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zselatint keverjük el jól cukros tejbe. Keverjünk össze mindent (a habtejszínt nem kell felverni). Öntsük bele egy lapos jénaiba, 3-4 órára hűtőben dermesszük meg.
Elkészítési idő: Kb.15 perc Nehézség: Könnyű
Krém: 1 l tejből és grízből,és cukorból,jó sűrű tejbegrízt főzünk. 30 dkg margarint kevés porcukorral habosra keverni,majd a kihűlt grízhez keverni. A piskótát megkenjük barackl...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű