40 dkg kimagozott meggy
4 db tojás
25 dkg cukor
1 dl olaj
1dl víz
1 sütőpor
300 g liszt
A tojássárgákat külön kikeverjük a cukorral fehéredésig, hozzáadjuk az 1 dl olajat, 1 dl vizet, a lisztet sürőporral. Kikeverjük a tojásfehérjét egy csipet sóval.Összekeverjük a két masszát. Beleöntjük a kikent, kilisztezett tepsibe. Beleszórjuk a meggyet.180 fokon 35 percig sütjük.
A tojásfehérjéket kemény habbá verem. A többi hozzávalót egy tálban összekeverem és óvatosan a fehérjékhez keverem. Gofrisütőben megsütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Huszonöt dkg friss, áttört tehéntúrót elkeverünk egy csésze tejjel (vagy tejszínnel), 10 dkg darált dióval, 10 dkg porcukorral, 1/2 csomag vaníliás cukorral és egy marék tisztított...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A fentieket jól összedolgozzuk - akár egy héttel hamarabb is elkészíthetjük, addig állhat a hűtőben - és hűtőben pihentetjük kb fél órát. Kis adagonként kinyújtjuk, pogácsa formáva...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Könnyű