450 g spenót (fagyasztott vagy friss)
3 evőkanál finomliszt
1 ek napraforgó olaj
2 tojás
2 gerezd fokhagyma
5 dl tej
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
A lisztből és olajból rántást keverünk.
A fokhagymát megpucoljuk, majd fokhagymanyomóval áttörjük, és a rántásba tesszük. Jól összekavarjuk, majd felöntjük 3 dl tejjel.
Jól kikavarjuk, hogy ne legyen csomós, majd a spenótot hozzáadjuk.
Ezt is jól elkavarjuk, majd ízlés szerint hozzáadunk sót és borsot.
Majd szép lassan hozzáadagoljuk keverés mellett a tejet. Belekeverjük a tojásokat.Picit főzzük még és kész.
1. A zöldbabot megmossuk, végeit levágjuk, tetszőleges hosszúságúra feldaraboljuk. (Nagymamám nem vágta, hanem törte.) 2. Sós vízben, ami épphogy ellepi, megfőzzük, teszünk bele c...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tököt meghamozzuk, es kockakra vagjuk...lehet reszelni is A hagymat aprora vagjuk Az olajon a hagymat üvegesre paroljuk,lehuzzuk a tűzről, es beleszorjuk a paprikat, hogy ne ég...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
krumpli+kockára+víz+főzőm+fűszerek-->ha kész be rántom fokhagymásan :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű