3-4 nagy fej hagyma
10 dkg vaj
2 csipet só
Fél dl főzőtejszín (elhagyható)
1 ek mustár
2 ek olivaolaj
A hagymát feldarabolom (lehet nagyobb darabokra is, mert úgyis turmixolom) és egy kis olajon puhára párolom. Hozzáolvasztom a vajat, majd megszórom a sóval és elkeverem benne a mustárt. Ekkor el is zárom a gázt és hagyom kihűlni.
A kihűlt masszát összeturmixolom botmixerrel és belekeverem a tejszínt.
a húsokat kiklopfoljuk, ütögetjük mindkét oldalát, hogy vékonyabbak legyenek, mindkét oldalát só és borsszóróval megfűszerezzük, meghempergetjük lisztben, aztán felvert tojásban és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mosd meg a krumplit, hámozd meg, és hagyd a vízben. A fokhagymát pucold meg. (ha petrezselymet is teszel bele, mosd meg, szedd le a leveleit és vágd apróra) Reszeld le a krumplit,...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Nehéz
1. tojássárga + cukor + vaniliás cukor 2. liszt, tej, víz, só 3. felverjük a tojásfehérje habot, beleforgatjuk a tésztába 4. olaj
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű