40 dkg szobahőmérsékletű vaj
40 dkg krémsajt (philadelphia típusú)
20 dkg cukor
50 dkg liszt
só
Töltelék:
- baracklekvár + dió
- szilvalekvár
- reszelt csoki + áfonya
- aszalt gyümölcsök
- marcipán + mandulalapok
- eper/málnalekvár + natúr tört pisztácia
- áfonyalekvár + reszelt narancshéj
A tésztát összedolgozzuk és egy éjszakán át pihentetjük.
Sütéskor négyfelé osztjuk és amivel nem dolgozunk, a ahűtőben tartjuk.
A tésztát bőven alálisztezve körré nyújtom és 16 részre vágom. Megkenem és feltekerem. 20 percig hideg heylen pihentetem.
Tojással/tejjel lekenem és 180 fokon 25 perc alatt készre sütöm
Kókuszgolyó: magozott datolyát beáztatsz pár órára, kevés levével simára turmixolod, kókuszreszelék, kakaópor, hogy formázható legyen. Ez pl zsenialisan egyszerű, és nagyon finom.....
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű
Egy tálban összekeverjük a mascarponét a cukorral és a rosé pezsgővel. A masszához óvatosan hozzáadjuk a kemény habbá vert tejszínt. (Ha sűrűbb krémet szeretnénk, tegyünk a masszáh...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű