4 tojás
5-6 db alma
130g vaj
130g cukor
220g étcsokoládé ( vagy tejcsokival vegyesen )
30ml narancslé
60g liszt
csipet só
Az almákat meghámozom és negyedelem majd beleforgatom fahéjas cukorba és gáztepsibe rakva előmeligett sűtőben 180 fokon 20 percet aszalom.
Közben a tojássárgáját kikeverem a vajjal és a cukorral. A csokit víz gőz felett megolvasztom egy kicsit hagyom hűlni majd hozzákeverem a tojásos masszához. Ezután felverem a tojások fehérjét majd a lisztet és a felvert tojásfehérjét is hozzákeverem a csokis masszához.
A masszát kivajazott ,lisztezett tepsibe öntöm, rászóróm az aszalt almát és Légkeverésen 17 fokon 50 percig sütöm.
A 3 tojásfehérjét felverjük. Amikor kész a hab a porcukrot kanalanként, lassú keveréssel hozzáadjuk. Ha mindet belekevertük akkor színezhetjük gél alapú ételfestékkel. Több szín...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Palacsinta tésztára keverjük 2 kanállal forró olajba engedjük és sütjük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A tésztához Az almát meghámozzuk, a közepét kiszúrjuk és 1 cm vastag karikákra szeljük. Kevés lisztben megforgatjuk. A tojásból, lisztből, cukorból, tejből és vízből sűrű palacsi...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű