1 közepes vöröshagyma
5-6 db TV paprika
2-3 evőkanál kecsap(esetleg 2-3 paradicsom)
2 db virsli
8-10 db tojás
só
bors
majoranna
pirospaprika
olaj
A hagymát apróra vágjuk és kevés olajon megdinszteljük, majd kis pirospaprikával elkeverjük. A paprikát vastagabb szeletekre vágjuk, a pirított hagymához adjuk és felöntjük egy kis pohár vízzel.
Beletesszük a sót, borsot, majoránnát, kecsapot és addig főzzük míg a vizet el nem főli(folyamatosan kevergetni kell). Beletesszük a felkarikázott virslit, majd a felvert tojásokat és állandó keverés mellett készre sütjük.
Minél több benne a kecsap/paradicsom annál ízletesebb.
hús+olaj-->dínsztelem+víz+paprika+uborka+fűszerek-->ha puha le a tűzről+majonéz. Palacsintákat be töltöm +bepanírozom+kisütöm olajba :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
húst megmossuk, és vékony csíkokra vágjuk, a fűszerkeveréket ráöntjük, és jól összekeverjük, ha van, időnk kicsit állni hagyjuk. 1-2 kanál olajon megsütjük a húst. A burgonyát h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés A szikkadt zsemlék tetejét levágjuk, belsejüket kikaparjuk. A zsemléket tejbe mártjuk, de csak annyi időre, hogy ne ázzanak puhára, csak a magukba szívott tejtől kiss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű