1 nagyobb fej vöröshagyma
1 kg darált hús
lasagne tészta(az én tepsimbe 12 db fért)
olaj
sajt
kecsap
milánói alap
só
bors
majoranna
A hagymát apróra vágom és olajon megdinsztelem. Rárakom a darált húst, fehéredés után pedig ízlés szerint fűszerezem(só, bors, majoranna, kecsap, milánói alap) és milánói szószt készítek belőle. Ha ez kész, félreteszem, lereszelem a sajtot, és egy kiolajozott tepsibe lerakom a lasagne tésztát. Rárakok egy adag milánóit, megszórom sajttal, és jöhet a következő sor tészta. Ezt addig rakom amíg van a hozzávalókból. A tetejére egy sor tésztát raktam és bőven megszórtam sajttal, majd előmelegített sütőben 200 °C, 30 perc alatt megsütöttem.
A lasagne tésztát nem főzöm meg, mert a szósztól megpuhul.
Besamel mártással elkészítve "igazibb" íze van, de én azt most kihagytam.
http://www.amiakonyhambolkikerul.hu/news/porkolt-mashogy-sutoben/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Az élesztőt fél dl tejben felfuttatom egy csipet cukorral. A lisztet a sóval egy tálban elkeverem, hozzáadom a kefirt, a 3 felvert tojást, majd a felfuttatott élesztőt, és jól...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű