20 dkg búzadara
15 dkg liszt
0,5 l tej
reszelt citromhéj
4 tojás
mazsola
4 ek porcukor
10 dkg margarin
2 csomag vaníliás cukor
csipet só
pici rumaroma
A búzadarát, a lisztet és a tejet csomómentesen elkeverjük. Hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a reszelt citromhéjat, a sót és a mazsolát. A tálat, amiben kevertük, jól lefedjük, és pár órára hűtőbe tesszük. (Én este keverem be, és másnapig a hűtőben csücsül.)
Sütés előtt a masszához hozzákeverjük a tojások sárgáját.
A tojások fehérjét kemény habbá verjük a fokozatosan hozzáadott porcukorral, majd óvatosan ezt is a masszához keverjük.
Egy nagyobb tepsit kikenünk a margarinnal, majd beleöntjük a masszát.
Előmelegített sütőbe tesszük, és közepes lángon (180 fok) elkezdjük sütni. Sütés közben többször kivesszük, és apróbbra tördeljük, megforgatjuk.
Amikor már szépen megpirult, és elmorzsálódott, akkor kivesszük a sütőből, és tálaljuk.
Tálaláskor ízlés szerint porcukorral megszórjuk, és sárgabaracklekvárral jól meglocsoljuk.
Mix the ingredients together. Form small biscuits with the help of a spoon. Put them on the oven pan (sütőpapíron) Cook it for 15 mins on 180-200 C
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A vajat és a lisztet el dörzsöljük majd az összes hozzá való val összedolgozuk. 1 órát pihentetjük a hűtőben. Az almát meghámozzuk, ki magozzuk, és lereszelrük, fahéjjal cukorral í...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felverjük a tejszínt. A banánt (egy kivételével) villával összetörjük, és az ízlés szerint cukrozott tejfölbe keverjük. Egy nagy tálba egy sor piskótát rakunk, erre jöhet a banános...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű