30 dkg csirkemáj
1 ek kacsazsír
1 fej vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
0,5 dl fehérbor
1 kávéskanál kakukkfű
1 kávéskanál borsikafű
őrölt bors
só
A félfőre vágott, kis fej vöröshagymát és az áttört fokhagymát a zsíron megdinsztelem.
Hozzáadom a bort és a fűszereket, majd ha a levét elfőtte, beleteszem a feldarabolt májat.
Megszórom őrölt borssal, sózom és addig pirítom, amíg a máj átsül.
Önálló reggelinek, vacsorának, vagy feltétnek is alkalmas.
A tésztához keverd össze a lisztet, a sütőport, a cukrot, a sót és a csipet fahéjat. Egy másik tálban pedig a tojást és írót. Az almát szeleteld kb. 0,5 cm vastagságúra, a köze...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Fogd meg a vasárnapról megmaradt csirkemájat és tepertőt. Dobd bele az aprítóba, lassanként adj hozzá egy keveset a tepertőből kisült zsírból. A végén pedig fűszerezd kedvedre - én...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megfőzzük a hozzávalókat, amíg kásás nem lesz. Ízlés szerint gyümölcsöket teszünk a tetejére.
Elkészítési idő: 10 p Nehézség: Könnyű