csipetnyi só
1 l tej
15 dkg kristálycukor
10 db tojás
ízlés szerint mazsola
3 csomag vaníliás cukor
A tojásokat feltörjük egy tálba és beleszórjuk a kristálycukrot, valamint a vaníliás cukrot, majd addig keverjük, amíg habos nem lesz.
A tejet felforraljuk a csipetnyi sóval és folytonos keverés közben, kis lángon hozzáadjuk a cukros-tojásos masszát. Akkor jó, amikor teljesen összeáll az egész túrószerűvé.
Egy sűrű szövésű kendőbe, vagy beletekerem és jó szorosan egy gömbalakot kötök belőle. Egy rúdra fellógatom, hogy jól lecsöpögjön.
Mikor már jól kicsöpögött akkor hűtőszekrénybe tesszük.
Szitáljuk át a kakaót és áztassuk be a zselatint 70 ml vízbe. Főzzünk szirupot a cukorból és a 80 ml vízből, szórjuk bele a kakaót és jól keverjük össze. Melegítsük fel a tejszínt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Kever,oldódás után kiporlaszt,eső ne essen pár napig.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű