700 g gomba - csiperke/sampion
600 g marhabélszín
bors - fekete (tört)
2 evőkanál étolaj
1 fej vöröshagyma
1 teáskanál só
1 teáskanál kakukkfű (morzsolt)
3 evőkanál zsemlemorzsa
2 evőkanál angol mustár
12 szelet Tiroli speck sonka
240 g leveles tészta (kész, élesztő nélküli)
1 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
először a gombát pépesre daráljuk, majd hagyjuk állni kicsit, hogy kieressze a levét. Kicsit ki is nyomkodhatjuk.
Most a bélszínre borsot törünk, és bedörzsöljük vele.
Kevés olajon, magas hőfokon egy serpenyőben, oldalanként kérget sütünk rá pár perc alatt.
A maradék forró olajon megpirítjuk a finomra vágott vöröshagymát, majd rátesszük a pépesre darált gombát. Sóval, kakukkfűvel fűszerezzük, majd addig pároljuk, míg elfő róla a lé.
Kevés zsemlemorzsát keverünk hozzá, ami a benne maradt nedvességet fogja meg kicsit.
A húst egyenletesen, vékonyan leecseteljük az angol mustárral. Körbe a teljes oldalát, és a végeit is!
Egy kiterített folpackra kitesszük a szeletelt sonkákat úgy, hogy fedésben legyenek, és mindkét oldal irányában 3-3 cm-el lógjanak túl a bélszín hosszán
Egyenletesen elkenjük rajta a gombás pépet. Rátesszük a bélszínt.
Szorosan felcsavarjuk, majd 30-60 percre erős hűtőbe tesszük.
Kiterítjük a vajastésztát. Mi egy 2-3 mm vastag, 24x50 cm-es tésztát használtunk. Rátesszük a fóliából kicsomagolt húsos tekercset, és szorosan a vajastésztába csavarjuk.
Sütőlemezre tesszük úgy, hogy a tészta illesztés alul legyen, majd megkenjük kikevert egész tojással.
A kés gerincével (azaz nem az élével) megmintázzuk a tészta felszínét.
210 C-os előmelegített sütőben légkeverés nélkül alsó-felső sütésen 30-40 percig sütjük. A sütőből kivéve 15 percet pihentessük.
Egy éles késsel szeleteljük.
Ezzel el is készült a tökéletes Wellington bélszín! Akkor jó, ha a hús nem nyers, nem véres, de még szép rózsaszín, szaknyelven medium.
A két egész tojást kevés sóval felverem, majd hozzáteszem a kefirt, az apróra vágott párizsit és a liszttel galuska sűrűségű tésztává keverem. Palacsintasütőbe kevés olajat öntök,...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A maradék krumplipürét először kikeverem a liszttel, sütőporral. Az egész tojást enyhén felverem. Ezt is jól beledolgozom a krumplis masszába. Végül a lereszelt sajt is belekerül....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hétfő R: gyümölcsturmix idénygyümölcsökből (végre van választék!!!). Alapja a gyümölcs és a víz, mivel szegény ember vízzel főz - illetve turmixol -, viszont fokozhatjuk az élve...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes