50 dkg liszt
2 dkg élesztő
2 tojás sárgája
3 dl tej
6 dkg zsír vagy margarin
5 dkg porcukor
só
darált dió
2 vaníliás pudingpor
1,5 l tej
6 ek kristálycukor
1 dl langyos tejből, 0,5 dkg cukorral, 3 ek. liszttel és az élesztővel kovászt készítünk. A tojás sárgákat a maradék porcukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a maradék langyos tejet, amiben a sót feloldottuk.
A zsírt vagy margarint felolvasztjuk. A liszthez öntünk mindent és jól kidolgozzuk. Meleg helyen 1 órán keresztül kelesztjük, majd deszkára borítjuk, másfél ujjnyi vastagra nyújtjuk, és apró pogácsaszaggatóval kiszúrjuk.
Kivajazott edénybe sorba rakjuk az olvasztott vajba vagy zsírba mártott gömböket, tetejét cukros darált dióval megszórjuk. Ezután állni hagyjuk.
Mikor a tészta annyira megkelt, hogy az edényt kitölti, előmelegített sütőbe tesszük és lassú tűznél megsütjük. Vaníliamártást adunk hozzá
http://www.mindenegybenblog.hu/edes-sutemenyek/diohabos-linzer
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, a sütőport, a porcukrot összedolgozzuk a margarinnal. A tojást, tejfölt is hozzáadjuk, meggyúrjuk a tésztát. Majd három adagra osztjuk. Két kisebb és egy nagyobb adagra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet apróra tördeljük, majd egy tálba tesszük és hozzákeverjük a vaníliás cukrot, a habot és a vajat és robotgéppel összedolgozzuk, majd egy tálba, vagy sütőformába tesszük. J...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű