Hozzávalók:
30 dkg porcukrot és
1 vaníliás cukrot
15 dkg margarinnal jól kikeverni, majd hozzákeverni apránként
30 dkg darált diót,
17 dkg lisztet egy mokkáskanál sütőporral,
6 evőkanál tejet,
7 tojás habbá vert fehérjét,
egy citrom reszelt héját. (Remélem nem hagytam ki semmit) Lassú tűzön kb. 20-30 percet sütni.
Ha elkészült, a
7 tojás sárgájából és
30 dkg porcukorból készült krémmel leönteni, majd visszatenni a sütőbe, de már nem kell sütni! (Erre azért van szükség, hogy előbb megszáradjon rajta a máz.) Mielőtt megkeményedne a máz teljesen, érdemes felszeletelni a sütit, és akkor nem törik meg vágás közben!
Margit-szelet 50 dkg GM lisztet (nálam schär C és glutenix alfa-mix felesbe) 1 cs. sütőporral 3 tojás sárgájával 15 dkg cukorral 20 dkg margarinnal kis tejjel (amennyit fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A túrós a joghurttal és egy kis tejjel összeturmixolom, majd hozzá adom a többi hozzávalót is. Hígabbra is lehet, ha több tejet adunk hozzá.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjét habbá verjük, egyesével hozzákeverjük a sárgákat, majd a cukrot, végül a liszttel elkevert sütőport és a kakaópor.. Nagyobb tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes