60 dkg liszt
1 sütőpor
1 kiskanál só
2 dl tejföl
Továbbá:
1 csomag szárított élesztő
2 dl tej a felfuttatáshoz
1 kk cukor
1 tojás a kenéshez
köménymag
Az élesztőt langyos, cukros tejben futtassuk fel.
Gyúrjuk egybe az összes hozzávalót, majd nyújtsuk ki 0,5 cm vastagra a tésztát, amelyet kerekre formálunk.
Ezt háromszögekre szabjuk. Míg a sütő bemelegszik 180 C-ra, addig pihennek a kiflik.
Megkenjük a tetejüket tojással, megszórjuk szezámmal, köménymaggal és 20-25 percig sütjük.
Ötlet:
Töltelékkel is lehet, rakhatunk bele szalámit, virslit vagy sajtot, esetleg füstölt szalonnát.
A lisztet összekeverjük a szalakálival, hozzáadjuk a margarint, sót és végül a tejfölt. Összegyúrjuk és 2 órát pihentetjük. Kinyújtjuk, perec formázóval kiszaggatjuk és végül tojás...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Összegyúrni , kis gombócokat formázni és gofrisütőben megsütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjuk a hozzávalókat és kinyújtjuk a kivánt vastagságúra, tojással megkenjük, sajttal megszórjuk és rudakra vágva tepsibe rakjuk. Világosra sütjük. Én tehéntúróval szoktam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű