2 kg krumpli
10 db tojás
2 nagy dobozos tejföl
1 nagyobb szál kolbász
1 kávékanál pirospaprika
15 dkg sütnivaló szalonna
ízlés szerint só
étolaj
Sokféleképpen készítik a rakott krumplit, én úgy, ahogy anyukámtól tanultam. Héjában megfőzöm a krumplit, közben megfőzöm a tojásokat is, természetesen másik fazékban:). A kolbászt felszeletelem. A tejfölt összekeverem pirospaprikával, pici étolajjal. Amikor minden alapanyag készen áll, kiolajozott jénaiba rétegesen lerakom: krumpli, tojás, kolbász és így sorban /közben a krumplit ízlés szerint sózom/, a közepére is locsolok tejfölt, hogy szaftosabb legyen és mindenhová kerüljön, a végén a tetejét befedem a tejföllel és csíkokra vágom a szalonnát, majd a tetejére rakom, ez jó ízt ad az egésznek, ahogy rásül. 180-200 fokon sütöm,addig amíg szemmel láthatóan készen lesz. Jó étvágyat hozzá!
Kevés olajon üvegesre pirítom a hagymát, majd rárakom a kockára vágott csirkemellet, addig pirítom, míg kifehéredik és levet ereszt. Ráteszem a gombát, kicsit átforgatom és fedő al...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A csirkecombokról lehúzzuk a bőrt és kicsontozzuk. Pörkölt alapot készítünk, beletesszük a csirkecombokat, vizet öntünk rá, készre főzzük A tojásokat ketté választjuk. A lisztbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű