15 dkg rizs,
25-30 dkg közepesen kemény sajt,
1,5 dl tej,
2 db tojás,
liszt,
zsemlemorzsa,
só,
olaj
1 dl tejföl,
1 cl citromlé,
cukor,
mustár,
őrölt fehér bors,
Majonézhez:
4tojássárgája
1,5 olaj
1dl tejföl
1ek cukor
só
őrölt fehérbors
kis citromlé
tubus mustár
A kb ½ cm-es sajtokat langyos tejben megáztatni a sütéshez.
Még ázik a sajt a tejben addig fel kell tenni a rizst.
A rizst olajon megforgatjuk, míg fehér lesz.
A lepirult rizst bőven felöntjük vízzel, sózzuk, fedő alatt lassú tűzön megfőzzük.
Ezután a beáztatott sajtokat megforgatjuk lisztben, tojásban, zsemlemorzsában.
A tojásban, zsemlemorzsában kétszer panírozzuk.
A sajtokat az olajban kisütjük. A majonézt elkészítjük.
A tojássárgájához cseppenként kell adni az olajat, egyre többet amennyit 1 tojássárgája felvesz..
Az egészet keményre kell keverni, majd beleöntjük a tejfölt, amitől hígabb lesz.
Kis mustárt is kell beletenni, cukor, citrom, só, bors- és folyamatosan összekavarjuk.
Hideg sütőbe rakjuk. Kis vizet rakunk alá, majd megszúrkáljuk. Légkeverésen 110 fokon 30 - 40 perc alatt megsütjük, majd 170 fokon megpirítjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Nyilván kell hozzá tojás, egy elég, fűszerek ízlés szerint, egy evőkanál tej és némi krémsajt is feldobja a kis bögrés tojásunkat, de tehetsz bele pici mustárt, kis kocka sonkákat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Cukorszirupot főzünk (szálpróba) kb 180°C-ig. A lazára vert tojásfehérjéhez öntjük folyamatos keverés mellett, majd kihülésig verjük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű