30 dkg liszt
16 dkg margarin
8 dkg porcukor
1 db tojás
12 g sütőpor
6 evőkanál tej
1 kg alma
10 dkg darált dió
20 dkg porcukor
1 db citrom
1 kiskanál fahéj
A tetejét lekenése:
1 db tojássárgája
Először mindig az almát meg hámozom, le reszelem, ráfacsarom a citrom levét, majd a cukrot és a fahéjat is hozzáadom. Tovább ízesíthetjük a citrom reszelt héjával is. Jól átkeverjük és félre tesszük.
Összedolgozzuk a lisztet, margarint, porcukrot, tojást, sütőport és a 6 evőkanál tejet. Pici sót is adunk hozzá.
Jól összedolgozzuk, majd gyúródeszkán addig gyúrjuk, hogy jól nyújtható legyen. (én most 20 dkg margarint tettem bele, mert volt a hűtőben 1 megkezdett, így nekem több liszt kellett hozzá).
2 cipót készítünk, mikor kinyújtjuk sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Dióval meg szórjuk, az almából jól kinyomjuk a levét és a dióra terítjük. (elfelejtettem a diós részt fényképezni ezért, van még rajt csak ennyi alma
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk. 3 részre osztjuk, sütőpapíron vékonyra kinyújtjuk és tepsi hátán 180 °C-os sütőben 8 percig sütjük. Ne barnítsuk meg! A krémhez a lisztet és a c...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A tésztához és a töltelékhez a hozzávalókat összegyúrjuk, ill kikeverjük. A formát enyhén kivajazzuk és szórunk bele kókuszreszeléket. A kekszmasszából belenyomunk a formába ann...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű