0.5 bögre vaj vagy margarin
1 bögre cukor
1 nagyobb tojás
1 teáskanál vanília aroma
1.25 bögre liszt
1 evőkanál keményítő
0.5 teáskanál sütőpor
0.5 teáskanál szódabikarbóna
1.5 bögre aprított csokoládé
1 bögre mogyoró vagy mandula (aprított)
vajat a cukorral jól elkeverjük.
Hozzáadjuk a tojást és a vaníliát. Alaposan elkeverjük. Majd hozzá szitáljuk a liszt, keményítő, szódabikarbóna, sütőpor keveréket.
Legvégül hozzáadjuk a csokit és a mandulát, és egy teáskanál segítségével kis golyókat formázunk belőle. Egy órára hűtőbe tesszük.
Elosztjuk két tepsire hogy bőven legyen hely a golyók között, mert sütés közben elterülnek.
165 C fokon előmelegített sütőben 15-20 percig sütjük, míg aranybarna lesz a széle.
Kb. 20 percig pihentetjük. Ilyenkor még puhák, de mire kihűlt jó ropogós lesz a külseje.
Cukormentes habtejszínt édesítővel felverünk, majd mikor kihűlt a piskóta, megkenjük vele és meggyet dobálunk bele, végül újra feltekerjük. Én fagyasztott meggyet használok, mikr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megtisztított almát lereszeljük, hagyjuk, hogy levet eresszen. A sütőpappírból 38 x 42 centis darabot vágunk. 6 palacsintát szétterítünk rajta úgy, hogy fedjék egymást (3 a tetej...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű