50 dkg liszt
5 dkg élesztő
1 csapott kanál só
1-1.5 dl olaj
pici cukor
tej vagy víz az élesztőhöz
olaj a kisütéshez
Az élesztőt a kevés cukorral a langyos tejben (vízben) fölfuttatjuk.
A lisztet egy tálba téve belekeverjük a sót, majd hozzáadjuk az élesztőt. Annyi langyos vizet adunk még hozzá, hogy kicsit keményebb galuska tésztát kapjunk. Végül bele dolgozzuk az olajat. Lisztel megszórva kb. egy órát kelesztjük.
Ha megkelt, egy olajozott deszkára borítjuk, és fánkszaggatóval kiszúrjuk. Nekem tíz db jött ki. (Nem kell széthúzni szaggatás előtt!)
Így hagyom még pihenni, amíg az olaj fölforrósodik. Azután kicsit meghúzva körben a szélét, a forró olajban (első felét fedő alatt) kisütöm.
Én ma csak tejfölt, sajtot tettem rá, de lehet káposztásat, túrósat is csinálni belőle. Akkor előkészítjük a bele valókat, a kihúzott lángos felébe teszünk egy kanállal, a másik felét ráhajtva (jól összenyomva a széleket) sütjük.
Magasfalú edény forró vizbe állítva A csalánt mákdarálóval pépesíteni Olivaolaj és csalán az edénybe, 1 óra hosszat melegíteni kis fokozaton. Csak melegíteni!!! Készen sötétzöl...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kenyérszeleteket egy pillanatra a tejben megforgatjuk, majd addig állni hagyjuk, amíg a tojást felverjük. A felvert fűszerezett tojásba jól megforgatjuk, majd a felforrósított o...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű