500 g csirkemáj
4 evőkanál olaj
0,5 dl víz
3 db nagy burgonya
ízlés szerint só
1 liter víz
1 fej friss saláta
Megtisztítom a burgonyát, 4 részre vágom, és sós vízben puhára főzöm. Ha megfőtt leszűrőm és összetöröm.
A kis tepsibe olajat öntök és beleöntöm a vizet is. A megmosott májat belerakom, fóliával letakarom, és előmelegített sütőben készre párolom.
Hamar kész van leveszem a fóliát, és sózom ízlés szerint, és pirítom hogy szint kapjon. (Csak a disznómájat nem szabad sózni.)
Majd burgonyával és salátával kínálom.
A zsömle tetejét levágom, a belét kiszedem. A lukba ketchupot teszek és szétkenem. Erre jöhet egy réteg sajt, sonka, hagyma, bacon, kukorica, ki mit szeretne, csak töltse ki az üre...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a tojás sárgát a cukor felével elkevertem... a másik felét a tejjel és a vaníliákkal felforraltam.. majd a meleg tejet kanalanként kevertem a sárgákhoz... aztán vissza tettem a tűz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű