35 dkg liszt
2.5 dl tej
2.5 dkg friss élesztő
2.5 dkg vaj v. margarin (olvasztva)
1 teáskanál cukor
1 teáskanál só
+ 1-2 ek tej
Az élesztőt felfuttatom a meleg, cukrozott tejjel.
A lisztet beleöntöm egy keverőtálba, mehet hozzá a só, és az olvasztott vaj. Majd az élesztős tej is.
Pár perc alatt készre dagasztjuk a tésztát.
Mikor kész a tészta, kettéosztjuk, kinyújtjuk.
A lapokat 4 részre vágjuk, és egyenként tovább nyújtjuk őket, amilyen vékonyra csak lehet.
A szélesebb részénél kezdve feltekerjük, kifli alakúra formázzuk, és sütőpapíros tepsibe tesszük. A tetejét megkenjük kevés tejjel.
Melegítsük be a sütőt 200-210 fokra, (alul-felül sütés) és a sütő aljába egy másik tepsibe tegyünk vizet.
A kifliknek elég csak addig kelniük, amíg a sütő melegszik.
Süssük a kifliket 15-20 perc alatt aranybarnára.
Tésztát megcsinálom+Tepsibe+Bele a töltelék.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Liszt,élesztő,cukor összekeverni,bele só,tej,vaj összedolgozni,dagasztani.Tálat olajozni,bele tészta 45-60 perc kelesztés.Kicsit átgyúrni.Vékonyra nyújtani /kör,tégla/,szaggatni, t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot beleteszem a tejbe, meglangyosítom és utána morzsolom bele az élesztőt. Hagyom felfutni. Addig a száraz összetevőket összekeverem. Mikor feltutott az élesztő robotgéppel s...
Elkészítési idő: 80-120 perc Nehézség: Közepes