Piskóta:
4 db tojás
2,5 ek Nocarb Rost sütőmix
1 ek cukrozatlan kakaópor – mester család
1 ek édesítő – Nocarb 1:7
3 gr sütőpor
Krém:
0,5 l házi kókusztejszín
3 ek zselatin
ízlés szerint édesítő
Tetejére + a kókusztejszínkrém közé csurgatni:
házi csokoládé vagy paleo csokoládé (kb 15-20 dkg)
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk, majd folyamatosan , óvatosan belekeverjük a többi alapanyagot.
Szilikon formában 180 fokon kb 15-20 perc alatt megsütjük (tűpróba)
A zselatint egy kis kókusztejszínben feloldjuk (ezt megmelegítettük), majd az édesítővel együtt összeturmixoljuk.
Ha kihűlt a piskóta, akkor kettévágjuk , a kókusztejszínt beleöntjük, majd a megolvasztott csoki felét belecsurgatjuk.
Ráhelyezzük a piskóta tetejét, majd arra is teszünk a csokiból.
Betesszük a hűtőbe kb 6-7 órára, de egy éjjel a legjobb.
Ezeket jól összegyúrjuk, fél órára a hűtőbe tesszük, majd nyújtjuk, szaggatjuk, közepes lángon kisütjük. 1 tábla csokit (Tibi tej) gőz fölött pár kanál olajjal megolvasztjuk, s be...
Elkészítési idő: 2-2,5 óra Nehézség: Könnyű
-A tojásokat szétválasztjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük egy csipet só hozzáadásával. -A tojássárgákat, és a cukrot habosra keverjük. -A cukros sárgájához hozzáadjuk a li...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A pudingot a tejben megfőzöm, majd a zselatin fixet levés tejjel elkeverve hozzáadom a kész pudinghoz. A tejszínt a habfixálóval és 1 kanál porcukorral habosra keverem. A margari...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű