100g Szafi kelt tészta helyettesítő nyújtható édes lisztkeverék
30g darált dió
50g darált sütőtök párolva
60g tej
5g kókuszolaj
A dióhabhoz:
2 tojásfehérje
2tk negyedannyi cukorhelyettesítő
150g darált dió
Az egészet össze gyúrom majd két sütőpapír között kinyújtom. Kiszúrom linzer formával majd bele tettem őket muffin sütőbe így kapták a kosárka alakot.
Mindegyikbe tettem egy mokkáskanál baracklekvárt. A fehérjét felverem az eritrittel majd hozzá adom a diót. Az elkészült dióhabot rákanalaztam a tetejére.
170 fokon kb 10-15 perc alatt megsütöttem."
Vizes gézzel "gombócolunk". Forrásban lévő sós vízben főzzük, kb. 10 percig. Amikor felsétál a víz tetejére, bele a prézlibe. Rá porcukor és tejföl.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat a csokoládé kivételével egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk. Arra vigyázzunk, hogy a vaj ne legyen túl hideg, érdemes a tészta összeállítása előtt fél ór...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A keksz felét daráld le, a másik felét tördeld kisebb darabokra. Öntsd egy lábosba a tejszínt, és kis lángon olvaszd meg benne az étcsokoládét. Add hozzá a vajat, a cukrot, a rumar...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű