125g őrölt mandula és kókuszreszelék vegyesen
1 púpos ek. útifű maghéj
20 dkg alma (hámozott súly) vagy ugyanennyi cukkini
2 L-es tojás
1 tk DW 4:1 édesítő (ha cukkinivel készül akkor egy picit több)
2 ek. puha kókuszzsír
1 tk. szódabikarbóna
1 mk. citromlé
1 tk mézeskalács fűszerkeverék, vagy házi mézesfűszer (vaníliaőrlemény, fahéj, gyömbér, szegfűszeg, szerecsendió)
Fekete csoki
A porrá őrölt édesítőt és a tojásokat fehéredésig keverem, majd a kókuszolajat és a citromlevet is belekeverem.
Beledobom a hámozott darabolt almát (vagy cukkinit) és egy botmixerrel az egészet simára mixelem.
Közben a száraz hozzávalókat is előkészítem. A kókuszt és a mandulát teljesen simára őrlöm Belekeverem a szódabikarbónát, és az útifű maghéjat, majd adok hozzá egy púpos teáskanálnyi mézeskalács fűszert. Nem sajnálom belőle, attól lesz nagyon finom.
A száraz alkatrészeket összekeverem a nedvessel.
A masszát egy 20x30 centis tepsibe öntöm
180 fokon alsó felső sütés mellet 20 perc alatt kisütöm.
Ha kihűlt szíveket szaggatok belőle.
Atszitáljuk a liszteket és a sikért, hozzáadjuk a steviás eritritet, az élesztőt, a puha vajat elmorzsoljuk benne, majd a tojások sárgájával, a tejjel és a tejföllel könnyű tésztát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ebből a mennyiségből kb. 15 db 24 cm-es palacsintát tudunk sütni. Ízre és állagra nagyon hasonlít a hagyományos palacsintára. A hozzávalókat összeturmixoljuk, és annyi vizet ad...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A tejszínport felverem a tejjel, majd a babapiskótán kívül mindent összedolgozok. Ez lesz a krém. Egy tál aljára kirakom sorba a babapiskótát és rákenek egy réteg krémet, majd me...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű